XV NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne (12.07.2020r.)

www.dabrowkakrolewska.parafia.net.pl

Witam i pozdrawiam parafian i miłych gości. Wszystkim jubilatom i solenizantom oraz przeżywającym jakiekolwiek rocznice składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

Osobą wyjeżdzającym na urlopy - życzę szczęśliwej podróży i udanego wypoczynku. W czasie wakacyjnym nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego - niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwie.

Sprawy niewymagające obecności w kancelarii parafialnej nadal można załatwiać telefonicznie lub drogę email-ową.

Dziś XV Niedziela Zwykła. Msze św. w tygodniu od poniedziałku do soboty o godz.18.00, w niedziele o godz.9.00 i 11.00.

W tygodniu w liturgii obchodzimy i przeżywać będziemy:

W poniedziałek - spomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. 13 dzień miesiąca lipca – Dzień Fatimski. O godz.17.30 Różaniec Fatimski – zachęcam do wspólnej modlitwy i procesji, w sposób szczególny wszystkich czcicieli Matki Najświętszej i Róże Różańcowe.

We wtorek - Na zakończenie Mszy św. nabożeństwo do patrona naszej parafii św. Jakuba Ap.

W środę - Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. Przed Mszą św. o godz.18.00 Nowenna do MBNP – będziemy modlić się we wszystkich naszych intencjach: osobistych, rodzinnych i wspólnotowych.

W czwartek – spomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Na zakończenie Mszy św. modlitwa do św. Jana Pawła II.

W piątek – Przed Mszą św. o godz.18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W niedzielę XVI Niedziela Zwykła - jest to trzecia niedziela miesiąca. Kolekta inwestycyjno-gospodarcza. Jej ofiarności polecam szystkim Wiernym. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, dlatego zachęcam, aby tego dnia każdy przybył na niedzielną Eucharystię swoim pojazdem. Zebrane przy tej okazji ofiary przeznaczone będą na MIVA Polska. Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy - na środki transportu dla misjonarzy.

Składamy podziękowania Państwu Emilii i Henrykowi Mrozińskim oraz Państwu Danucie i Ryszardowi Jankowskim za posprzątanie naszej świątyni i kwiaty.

W sobotę na godzinę 11.00 prosimy o przygotowanie naszej świątyni (pastowanie podłogi oraz kwiaty) mieszkańców Salna - Państwa Marię i Janusza Szeliga oraz Państwa Agnieszkę i Janusza Cierniecckich.

Zapraszam chętnych chłopców, po I Komunii Świętej do wstępowania w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii.

Serdecznie dziekuję dzieciom, młodzieży, rodzicom oraz wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszy św. i wspólnym biesiadowaniu na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Podziękowania składam również Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pomocy, aby to wydarzenie mogło się odbyć.

Kochani – 26 lipca przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci naszego Patrona Świętego Jakuba Apostoła.

  • Spowiedź przed odpustem z udziałem księży z dekanatu w naszej wspólnocie parafialnej odbędzie się w sobotę 25 lipca od godziny 17.00 do 17.30.
  • Bardzo proszę, o staranne przygotowanie procesji eucharystycznej, proszę o asystę liturgiczną służbę ołtarza, osoby do niesienia krzyża, baldachimu, feletronów, chorągwi. Panią Marię Górną – proszę o przygotowanie dziewczynek do sypania kwiatków.
  • W sobotę 25 lipca na godzinę 11.00 prosimy o przygotowanie naszej świątyni na odpust parafialny (sprzątanie, pastowanie podłogi, kwiaty) mieszkańców Salna Państwa Zofię i Czesława Paruzel, Państwa Mirosławę i Zbigniewa Smoczyńskich oraz Pana Krzysztofa Maliszewskiego.

 

Dziękuje za składane ofiary oraz cegiełki na remont naszego kościoła.

Osoby, które mają pragnienie serca, aby złożyć swoją cegiełkę mogą to uczynić osobiście lub przelewem na konto parafii.

93 9484 1033 2306 1600 9905 0001

Z serca składam serdeczne Bóg zapłać!

 

 

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

W sakramentalny związek małżeński pragną wstąpić: Mateusz Kania z Dąbrówki Królewskiej oraz Monika Fabińska z Łasina. Gdyby ktoś wiedział, o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi – w sumieniu zobowiązany jest poinformować miejscowego proboszcza.