XV NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne (12.07.2020r.)

Osobą wyjeżdzającym na urlopy - życzę szczęśliwej podróży i udanego wypoczynku. W czasie wakacyjnym nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego - niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwie.

Sprawy niewymagające obecności w kancelarii parafialnej nadal można załatwiać telefonicznie lub drogę email-ową.

Dziś XV Niedziela Zwykła. Msze św. w tygodniu od poniedziałku do soboty o godz.18.00, w niedziele o godz.9.00 i 11.00.

W poniedziałek - spomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. 13 dzień miesiąca lipca – Dzień Fatimski. O godz.17.30 Różaniec Fatimski – zachęcam do wspólnej modlitwy i procesji, w sposób szczególny wszystkich czcicieli Matki Najświętszej i Róże Różańcowe.

We wtorek - Na zakończenie Mszy św. nabożeństwo do patrona naszej parafii św. Jakuba Ap.

W środę - Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. Przed Mszą św. o godz.18.00 Nowenna do MBNP – będziemy modlić się we wszystkich naszych intencjach: osobistych, rodzinnych i wspólnotowych.

W czwartek – spomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Na zakończenie Mszy św. modlitwa do św. Jana Pawła II.

W piątek – Przed Mszą św. o godz.18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W niedzielę XVI Niedziela Zwykła - jest to trzecia niedziela miesiąca. Kolekta inwestycyjno-gospodarcza. Jej ofiarności polecam szystkim Wiernym. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, dlatego zachęcam, aby tego dnia każdy przybył na niedzielną Eucharystię swoim pojazdem. Zebrane przy tej okazji ofiary przeznaczone będą na MIVA Polska. Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy - na środki transportu dla misjonarzy.

Składamy podziękowania Państwu Emilii i Henrykowi Mrozińskim oraz Państwu Danucie i Ryszardowi Jankowskim za posprzątanie naszej świątyni i kwiaty.

W sobotę na godzinę 11.00 prosimy o przygotowanie naszej świątyni (pastowanie podłogi oraz kwiaty) mieszkańców Salna - Państwa Marię i Janusza Szeliga oraz Państwa Agnieszkę i Janusza Cierniecckich.

Zapraszam chętnych chłopców, po I Komunii Świętej do wstępowania w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii.

Serdecznie dziekuję dzieciom, młodzieży, rodzicom oraz wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszy św. i wspólnym biesiadowaniu na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Podziękowania składam również Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pomocy, aby to wydarzenie mogło się odbyć.

Kochani – 26 lipca przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci naszego Patrona Świętego Jakuba Apostoła.

• Spowiedź przed odpustem z udziałem księży z dekanatu w naszej wspólnocie parafialnej odbędzie się w sobotę 25 lipca od godziny 17.00 do 17.30.
  • Bardzo proszę, o staranne przygotowanie procesji eucharystycznej, proszę o asystę liturgiczną służbę ołtarza, osoby do niesienia krzyża, baldachimu, feletronów, chorągwi. Panią Marię Górną – proszę o przygotowanie dziewczynek do sypania kwiatków.
  • W sobotę 25 lipca na godzinę 11.00 prosimy o przygotowanie naszej świątyni na odpust parafialny (sprzątanie, pastowanie podłogi, kwiaty) mieszkańców Salna Państwa Zofię i Czesława Paruzel, Państwa Mirosławę i Zbigniewa Smoczyńskich oraz Pana Krzysztofa Maliszewskiego.

Dziękuje za składane ofiary oraz cegiełki na remont naszego kościoła.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

W sakramentalny związek małżeński pragną wstąpić: Mateusz Kania z Dąbrówki Królewskiej oraz Monika Fabińska z Łasina. Gdyby ktoś wiedział, o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi – w sumieniu zobowiązany jest poinformować miejscowego proboszcza.