XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne (19.07.2020r.)

www.dabrowkakrolewska.parafia.net.pl

Witam i pozdrawiam parafian i miłych gości. Wszystkim jubilatom i solenizantom oraz przeżywającym jakiekolwiek rocznice składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

Osobą wyjeżdzającym na urlopy - życzę szczęśliwej podróży i udanego wypoczynku. W czasie wakacyjnym nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego - niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwie.

Sprawy niewymagające obecności w kancelarii parafialnej można załatwiać telefonicznie lub drogę email-ową. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nieczynna.

Dzis XVI Niedziela Zwykła – kolekta inwestycyjno-gospodarcza. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa - „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Zebrane przy tej okazji ofiary przeznaczone będą na MIVA Polska. Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy - na środki transportu dla misjonarzy. Bóg zapłać za składane ofiary !

Msze św. w tygodniu w środę o godz.17.00, w niedziele o godz.9.00 i 12.00.

W tygodniu w liturgii obchodzimy i przeżywać będziemy:

W środęŚwięto św. Marii Magdaleny. Przed Mszą św. o godz.18.00 Nowenna do MBNP.

W czwartek – Święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy

W piątek – Wspomnienie św. Kingi, dziewicy

W sobotę – Święto św. Jakuba, apostoła. Jest to dzień spowiedzi przed odpustem w naszej wspólnocie parafialnej. Spowiedź z udziałem księży z dekanatu od godz. 17.00 do 17.30.

W niedzielę XVII Niedziela Zwykła –– Wspomnienie św. Joachima i Anny W naszych modlitwach pamiętajmy o rodzicach, babciach, dziadkach oraz najstarszych parafianach.

Tego dnia w naszej wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy odpust ku czci naszego Patrona Świętego Jakuba Apostoła. Suma odpustowa o godz.12.00.

Bardzo proszę, o staranne przygotowanie procesji eucharystycznej, proszę o asystę liturgiczną służbę ołtarza (ministrantów), osoby do niesienia krzyża, baldachimu, feletronów, chorągwi. Panią Marię Górną – proszę o przygotowanie dziewczynek do sypania kwiatków.

Składamy podziękowania Państwu Marii i Januszowi Szeliga oraz Państwu Agnieszce i Januszowi Cierniecckim za posprzątanie naszej świątyni i kwiaty.

W sobotę na godzinę 11.00 prosimy o przygotowanie naszej świątyni na odpust parafialny mieszkańców Salna - Państwa Zofię i Czesława Paruzel, Państwa Mirosławę i Zbigniewa Smoczyńskich oraz Pana Krzysztofa Maliszewskiego.

WSZELKIE SPRAWY DUSZPASTERSKIE ZWIĄZANE Z NAMASZCZENIEM CZY TEŻ POGRZEBEM PROSZĘ KIEROWAĆ POD NUMER PARAFIALNY LUB DO KS. Krzysztofa Juchniewicza DO ROGÓŹNA POD TEL. NR 506981199

 

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

W sakramentalny związek małżeński pragną wstąpić: Mateusz Kania z Dąbrówki Królewskiej oraz Monika Fabińska z Łasina. Gdyby ktoś wiedział, o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi – w sumieniu zobowiązany jest poinformować miejscowego proboszcza.

 

Osoby, które mają pragnienie serca, aby złożyć swoją cegiełkę na remonty naszej świątyni mogą to uczynić osobiście lub przelewem na konto parafii.

93 9484 1033 2306 1600 9905 0001

Z serca składam serdeczne Bóg zapłać!