XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne (19.07.2020r.)

Osobą wyjeżdzającym na urlopy - życzę szczęśliwej podróży i udanego wypoczynku. W czasie wakacyjnym nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego - niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwie.

Sprawy niewymagające obecności w kancelarii parafialnej można załatwiać telefonicznie lub drogę email-ową. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nieczynna.

Dzis XVI Niedziela Zwykła – kolekta inwestycyjno-gospodarcza. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa - „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Zebrane przy tej okazji ofiary przeznaczone będą na MIVA Polska. Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy - na środki transportu dla misjonarzy. Bóg zapłać za składane ofiary !

Msze św. w tygodniu w środę o godz.17.00, w niedziele o godz.9.00 i 12.00.

W środęŚwięto św. Marii Magdaleny. Przed Mszą św. o godz.18.00 Nowenna do MBNP.

W czwartek – Święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy

W piątek – Wspomnienie św. Kingi, dziewicy

W sobotę – Święto św. Jakuba, apostoła. Jest to dzień spowiedzi przed odpustem w naszej wspólnocie parafialnej. Spowiedź z udziałem księży z dekanatu od godz. 17.00 do 17.30.

W niedzielę XVII Niedziela Zwykła –– Wspomnienie św. Joachima i Anny W naszych modlitwach pamiętajmy o rodzicach, babciach, dziadkach oraz najstarszych parafianach.

Tego dnia w naszej wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy odpust ku czci naszego Patrona Świętego Jakuba Apostoła. Suma odpustowa o godz.12.00.

Bardzo proszę, o staranne przygotowanie procesji eucharystycznej, proszę o asystę liturgiczną służbę ołtarza (ministrantów), osoby do niesienia krzyża, baldachimu, feletronów, chorągwi. Panią Marię Górną – proszę o przygotowanie dziewczynek do sypania kwiatków.

Składamy podziękowania Państwu Marii i Januszowi Szeliga oraz Państwu Agnieszce i Januszowi Cierniecckim za posprzątanie naszej świątyni i kwiaty.

W sobotę na godzinę 11.00 prosimy o przygotowanie naszej świątyni na odpust parafialny mieszkańców Salna - Państwa Zofię i Czesława Paruzel, Państwa Mirosławę i Zbigniewa Smoczyńskich oraz Pana Krzysztofa Maliszewskiego.

WSZELKIE SPRAWY DUSZPASTERSKIE ZWIĄZANE Z NAMASZCZENIEM CZY TEŻ POGRZEBEM PROSZĘ KIEROWAĆ POD NUMER PARAFIALNY LUB DO KS. Krzysztofa Juchniewicza DO ROGÓŹNA POD TEL. NR 506981199

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

W sakramentalny związek małżeński pragną wstąpić: Mateusz Kania z Dąbrówki Królewskiej oraz Monika Fabińska z Łasina. Gdyby ktoś wiedział, o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi – w sumieniu zobowiązany jest poinformować miejscowego proboszcza.

Osoby, które mają pragnienie serca, aby złożyć swoją cegiełkę na remonty naszej świątyni mogą to uczynić osobiście lub przelewem na konto parafii.