XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne (02.08.2020r.)

Witam i pozdrawiam parafian i miłych gości. Wszystkim jubilatom i solenizantom oraz przeżywającym jakiekolwiek rocznice składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa na każdy dzień. Osobom wyjeżdzającym na urlopy - życzę szczęśliwej podróży i udanego wypoczynku oraz bezpiecznego powrotu. W czasie wakacyjnym nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego - niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwie. Sprawy niewymagające obecności w kancelarii parafialnej można załatwiać telefonicznie lub drogę email-ową.

Przypominam, iż „W kościołach i kaplicach do odwołania obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult”.

Dziś XVIII Niedziela Zwykła Msze św. w tygodniu od poniedziałku do środy o godz.18.00, w czwartek o godz.9.00, w piątek o godz.18.30, w sobotę o godz.18.00, w niedziele o godz.9.00 i 11.00.

We wtorekWspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera. Na zakończenie Mszy Św. nabożeństwo do patrona naszej parafii św. Jakuba Ap. Tego dnia w naszej wspólnocie parafialnej Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynamy wieczystą (24-godzinną) Adorację Najświętszego Sakramentu, która zakończy się w środę o godz.18.00. Plan Adoracji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń oraz znajduje się na stronach internetowych naszej parafii. Zachęcam wszystkich parafian do nawiedzania naszej świątyni i trwania na modlitwie przy Panu Jezusie.

W środęPrzed Mszą o godz.18.00 Nowenna do MBNP. Po Mszy św. spotkanie Matek Różańcowych na plebani.

W czwartek – Święto Przemienienia Pańskiego. Pierwszy czwartek miesiąca - od godz.8.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie nabożeństwo pierwszoczwartkowe oraz modlitwa do św. Jana Pawła II.

W piątekPierwszy piątek miesiąca - od godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie nabożeństwo pierwszopiątkowe oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę – Wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

W niedzielę XIX Niedziela Zwykła. W Szczepankach odpust parafialny ku czci św. Wawrzyńca – suma odpustowa o godz. 11.30.

Serdeczne podziękowania Państwu Marlenie i Jarosławowi Bembenek oraz Państwu Annie i Bogdanowi Bieleckim za ofiarę na kwiaty oraz posprzątanie naszej świątyni. Dziękuję również personelowi szpitala z Poznania, gdzie się leczę za ofiarę na kwiaty.

W sobotę na godzinę 11.00 prosimy o posprzątanie naszej świątyni (kwiaty, pastowanie podłogi) mieszkańców Salna – Państwa Teresę i Kazimierza Krzeszewskich oraz Państwa Elżbietę i Jana Olińskich.

Trwając od soboty w miesiącu sierpień – w miesiącu modlitw o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcam do podjęcia abstynencji i wpisu do księgi wyłożonej na stoliku z prasą pod chórem.

Składam serdeczne podziękowania Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie odpustu parafialnego – pomimo mojej nieobecności. Dziękuje wszystkim, którzy poświęcili swój czas i siły, aby tereny wokół naszego kościoła, na cmentarzu i wokół plebani – wyglądały schludnie i czysto na naszą parafialną uroczystość. Dziękuję osobą niosącym krzyż, baldachim, feletrony, chorągwie, liturgicznej służbie ołtarza, dziewczynkom sypiącym kwiatki, Pani Marii Górnej i Panu Organiście. Składam podziękowania Paniom przygotowującym obiad na plebanii oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości. Z całego serca Bóg zapłać !

29 sierpnia Dożynki Parafialne o godz. 15.00 .

Można składać ofiary na remont naszego kościoła osobiście lub przelewem na konto parafii. 93 9484 1033 2306 1600 9905 0001 Z serca składam serdeczne Bóg zapłać!

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Joanna Magdalena Kania z Dąbrówki Królewskiej i Krzysztof Aleksander Wolff z Kościerzyny. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi w sumieniu zobowiązany jest o tym poinformować miejscowego księdza proboszcza.

WIECZYSTA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU WTOREK – ŚRODA 4 / 5 sierpień 2020 roku

Godz.19.00–20.00 Kłódka od Państwa Kiełbowicz do Państwa Branickich

Godz. 20.00-21.00 Dąbrówka Wybudowanie pod Nicwałd od Państwa Zięba do Pana Matuszewskiego

Godz. 21.00-22.00 Dąbrówka Wybudowanie pod Zakład Rolny od Państwa Kostrzewskich do Pani Dreher