XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne (09.08.2020r.)

Osobom wyjeżdzającym na urlopy - życzę szczęśliwej podróży i udanego wypoczynku oraz bezpiecznego powrotu. W czasie wakacyjnym nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego - niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwie.

Sprawy niewymagające obecności w kancelarii parafialnej można załatwiać telefonicznie lub drogę email-ową.

Przypominam, iż „W kościołach i kaplicach do odwołania OBOWIĄZUJE obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult”.

Dziś XIX Niedziela Zwykła

Msze św. w tygodniu:

• w poniedziałek o godz.18.00
  • we wtorek o godz.10.00
  • w środę o godz.18.00
  • w czwartek o godz.10.00
  • w piątek o godz.18.00
  • w sobotę o godz.9.00 i 11.00
  • w niedzielę o godz.9.00 i 11.00

W poniedziałek – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

We wtorekWspomnienie św. Klary, dziewicy. Na zakończenie Mszy św. nabożeństwo do patrona naszej parafii św. Jakuba Ap.

W środęPrzed Mszą o godz.18.00 Nowenna do MBNP – będziemy modlić się we wszystkich intencjach: osobistych, rodzinnych i wspólnotowych.

W czwartek – 13 dzień miesiąca sierpnia – Dzień Fatimski. O godz.9.30 Różaniec Fatimski wraz z procesją wokół kościoła – zachęcam do wspólnej modlitwy i procesji, w sposób szczególny wszystkich czcicieli Matki Najświętszej i Róże Różańcowe. Na zakończenie Mszy św. modlitwa do św. Jana Pawła II.

W piątek – spomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. Przed Mszą św. o godz.18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Rocznica prekonizacji Biskupa Andrzeja Suskiego.

W sobotęUroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Zielnej. UROCZYSTOŚĆ NAKAZANA. W tę uroczystość dziękujemy Bogu za dar pierwszych zbiorów – dlatego przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które na Mszach św. zostaną pobłogosławione i poświęcone. Tego dnia wspominamy również rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku – „Cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

W niedzielę XX Niedziela Zwykła – trzecia niedziela miesiąca – kolekta inwestycyjno-gospodarcza. Jej ofiarności polecam Wszystkich Wiernych. Przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla mieszkańców Bejrutu – po tragedii.

Składamy serdeczne podziękowania Państwu Teresie i Kazimierzowi Krzeszewskim oraz Państwu Elżbiecie i Janowi Olińskim za kwiaty oraz posprzątanie naszej świątyni.

W piątek na godzinę 19.00 prosimy o posprzątanie naszej świątyni (kwiaty, pastowanie podłogi) mieszkańców Salna – Państwa Ewelinę i Mariusza Staśkiewicz oraz Państwa Katarzynę i Jarosława Sądowskich. Bardzo proszę, o przyniesienie tego dnia - polnych kwiatów i ziół, do dekoracji naszej świątyni na sobotnią uroczystość.

Trwając w miesiącu sierpień – w miesiącu modlitw o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcam do podjęcia abstynencji i wpisu do księgi wyłożonej na stoliku z prasą pod chórem.

16 sierpnia 2020r. Dożynki Diecezjalne – wszelkie informacje w gablocie ogłoszeń.

Przypominam, że Dożynki Parafialne 29 sierpnia 2020r. o godz.15.oo. Proszę Sołectwa o przygotowanie wieńców.

Bóg zapłać Wszystkim, którzy brali udział fizycznie i duchowo za pośrednictwem internetu w Adoracji Wieczystej.

Kancelaria parafialna we wtorek, czwartek i sobotę nieczynna.