XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne (09.08.2020r.)

www.dabrowkakrolewska.parafia.net.pl

Witam i pozdrawiam parafian i miłych gości. Wszystkim jubilatom i solenizantom oraz przeżywającym jakiekolwiek rocznice składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

Osobom wyjeżdzającym na urlopy - życzę szczęśliwej podróży i udanego wypoczynku oraz bezpiecznego powrotu. W czasie wakacyjnym nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego - niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwie.

Sprawy niewymagające obecności w kancelarii parafialnej można załatwiać telefonicznie lub drogę email-ową.

Przypominam, iż „W kościołach i kaplicach do odwołania OBOWIĄZUJE obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult”.

Dziś XIX Niedziela Zwykła

Msze św. w tygodniu:

  • w poniedziałek o godz.18.00
  • we wtorek o godz.10.00
  • w środę o godz.18.00
  • w czwartek o godz.10.00
  • w piątek o godz.18.00
  • w sobotę o godz.9.00 i 11.00
  • w niedzielę o godz.9.00 i 11.00

 

W tygodniu w liturgii obchodzimy i przeżywać będziemy:

W poniedziałek – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

We wtorekWspomnienie św. Klary, dziewicy. Na zakończenie Mszy św. nabożeństwo do patrona naszej parafii św. Jakuba Ap.

W środęPrzed Mszą o godz.18.00 Nowenna do MBNP – będziemy modlić się we wszystkich intencjach: osobistych, rodzinnych i wspólnotowych.

W czwartek – 13 dzień miesiąca sierpnia – Dzień Fatimski. O godz.9.30 Różaniec Fatimski wraz z procesją wokół kościoła – zachęcam do wspólnej modlitwy i procesji, w sposób szczególny wszystkich czcicieli Matki Najświętszej i Róże Różańcowe. Na zakończenie Mszy św. modlitwa do św. Jana Pawła II.

W piątek – spomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. Przed Mszą św. o godz.18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Rocznica prekonizacji Biskupa Andrzeja Suskiego.

W sobotęUroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Zielnej. UROCZYSTOŚĆ NAKAZANA. W tę uroczystość dziękujemy Bogu za dar pierwszych zbiorów – dlatego przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które na Mszach św. zostaną pobłogosławione i poświęcone. Tego dnia wspominamy również rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku – „Cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

W niedzielę XX Niedziela Zwykła – trzecia niedziela miesiąca – kolekta inwestycyjno-gospodarcza. Jej ofiarności polecam Wszystkich Wiernych. Przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla mieszkańców Bejrutu – po tragedii.

Składamy serdeczne podziękowania Państwu Teresie i Kazimierzowi Krzeszewskim oraz Państwu Elżbiecie i Janowi Olińskim za kwiaty oraz posprzątanie naszej świątyni.

W piątek na godzinę 19.00 prosimy o posprzątanie naszej świątyni (kwiaty, pastowanie podłogi) mieszkańców Salna – Państwa Ewelinę i Mariusza Staśkiewicz oraz Państwa Katarzynę i Jarosława Sądowskich. Bardzo proszę, o przyniesienie tego dnia - polnych kwiatów i ziół, do dekoracji naszej świątyni na sobotnią uroczystość.

Trwając w miesiącu sierpień – w miesiącu modlitw o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcam do podjęcia abstynencji i wpisu do księgi wyłożonej na stoliku z prasą pod chórem.

16 sierpnia 2020r. Dożynki Diecezjalne – wszelkie informacje w gablocie ogłoszeń.

Przypominam, że Dożynki Parafialne 29 sierpnia 2020r. o godz.15.oo. Proszę Sołectwa o przygotowanie wieńców.

Bóg zapłać Wszystkim, którzy brali udział fizycznie i duchowo za pośrednictwem internetu w Adoracji Wieczystej.

Kancelaria parafialna we wtorek, czwartek i sobotę nieczynna.  

Dziękuje za składane ofiary na remont naszego kościoła.

Osoby, które mają pragnienie serca, aby złożyć swoją cegiełkę mogą to uczynić osobiście lub przelewem na konto parafii.

93 9484 1033 2306 1600 9905 0001

Z serca składam serdeczne Bóg zapłać!