XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne (16.08.2020r.)

www.dabrowkakrolewska.parafia.net.pl

 

Witam i pozdrawiam parafian i miłych gości. Wszystkim jubilatom i solenizantom oraz przeżywającym jakiekolwiek rocznice składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

Osobom wyjeżdzającym na urlopy - życzę szczęśliwej podróży i udanego wypoczynku oraz bezpiecznego powrotu. W czasie wakacyjnym nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego - niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwie.

Przypominam, iż „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult”.

 

Dziś XX Niedziela Zwykła - trzecia niedziela miesiąca – kolekta inwestycyjno-gospodarcza. Jej ofiarności polecam Wszystkich Wiernych. Przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla mieszkańców Bejrutu – po tragedii.

Msze św. w tygodniu: w środę o godz.17.00, niedzielę o godz.9.00 i 11.00

W tygodniu w liturgii obchodzimy i przeżywać będziemy:

W poniedziałek – Wspomnienie św. Jacka, prezbitera

W środę – Przed Mszą św. o godz.17.00 Nowenna do MBNP

W czwartek – Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

W piątek – Wspomnienie św. Piusa X, papieża

W sobotę – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

W niedzielę XXI Niedziela Zwykła

Odpust w Szymbruku. Suma odpustowa o godz.11.30.

Składamy serdeczne podziękowania Państwu Ewelinie i Mariuszowi Staśkiewicz oraz Państwu Katarzynie i Jarosławowi Sądowskim za kwiaty oraz posprzątanie naszej świątyni.

W sobotę na godzinę 11.00 prosimy o posprzątanie naszej świątyni (kwiaty, pastowanie podłogi) mieszkańców Salna – Państwa Milenę i Dawida Ciernieckich oraz Państwa Małgorzatę i Arkadiusza Bonas.

Trwamy w miesiącu sierpień – w miesiącu modlitw o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcam do podjęcia abstynencji i wpisu do księgi wyłożonej na stoliku z prasą pod chórem. Przypominam, że Dożynki Parafialne odbędą się 29 sierpnia 2020r. o godz.15.00. Proszę Sołectwa o przygotowanie wieńców.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.

Wszelkie sprawy duszpasterskie związane z namaszczeniem chorych, czy też pogrzebem proszę kierować pod numer parafialny lub do Ks. Prob. Krzysztofa Juchniewicza z Rogóźna pod numer tel.: 506-981-199

 

Dziękuje za składane ofiary oraz cegiełki na remont naszego kościoła.

Osoby, które mają pragnienie serca, aby złożyć swoją cegiełkę mogą to uczynić osobiście lub przelewem na konto parafii.

93 9484 1033 2306 1600 9905 0001

Z serca składam serdeczne Bóg zapłać!

 

 

 

 

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

W sakramentalny związek małżeński pragną wstąpić: Marta Maria ojtaszewska z Dąbrówki Królewskiej oraz Paweł Szcześniak z Piotrowic. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi – w sumieniu zobowiązany jest poinformować miejscowego proboszcza.