XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne (16.08.2020r.)

Osobom wyjeżdzającym na urlopy - życzę szczęśliwej podróży i udanego wypoczynku oraz bezpiecznego powrotu. W czasie wakacyjnym nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego - niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwie.

Dziś XX Niedziela Zwykła - trzecia niedziela miesiąca – kolekta inwestycyjno-gospodarcza. Jej ofiarności polecam Wszystkich Wiernych. Przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla mieszkańców Bejrutu – po tragedii.

Msze św. w tygodniu: w środę o godz.17.00, niedzielę o godz.9.00 i 11.00

W poniedziałek – Wspomnienie św. Jacka, prezbitera

W środę – Przed Mszą św. o godz.17.00 Nowenna do MBNP

W czwartek – Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

W piątek – Wspomnienie św. Piusa X, papieża

W sobotę – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

W niedzielę XXI Niedziela Zwykła

Odpust w Szymbruku. Suma odpustowa o godz.11.30.

Składamy serdeczne podziękowania Państwu Ewelinie i Mariuszowi Staśkiewicz oraz Państwu Katarzynie i Jarosławowi Sądowskim za kwiaty oraz posprzątanie naszej świątyni.

W sobotę na godzinę 11.00 prosimy o posprzątanie naszej świątyni (kwiaty, pastowanie podłogi) mieszkańców Salna – Państwa Milenę i Dawida Ciernieckich oraz Państwa Małgorzatę i Arkadiusza Bonas.

Trwamy w miesiącu sierpień – w miesiącu modlitw o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcam do podjęcia abstynencji i wpisu do księgi wyłożonej na stoliku z prasą pod chórem. Przypominam, że Dożynki Parafialne odbędą się 29 sierpnia 2020r. o godz.15.00. Proszę Sołectwa o przygotowanie wieńców.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.

Wszelkie sprawy duszpasterskie związane z namaszczeniem chorych, czy też pogrzebem proszę kierować pod numer parafialny lub do Ks. Prob. Krzysztofa Juchniewicza z Rogóźna pod numer tel.: 506-981-199

Dziękuje za składane ofiary oraz cegiełki na remont naszego kościoła.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

W sakramentalny związek małżeński pragną wstąpić: Marta Maria ojtaszewska z Dąbrówki Królewskiej oraz Paweł Szcześniak z Piotrowic. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi – w sumieniu zobowiązany jest poinformować miejscowego proboszcza.