XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne (23.08.2020r.)

www.dabrowkakrolewska.parafia.net.pl

 

Witam i pozdrawiam parafian i miłych gości. Wszystkim jubilatom i solenizantom oraz przeżywającym jakiekolwiek rocznice składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

Osobom wyjeżdzającym na urlopy w ostatnim wakacyjnym tygodniu - życzę szczęśliwej podróży i udanego wypoczynku oraz bezpiecznego powrotu. W czasie wakacyjnym nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego - niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwie.

Przypominam, iż „W kościołach i kaplicach do odwołania obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult”.

Dziś XXI Niedziela Zwykła

Odpust w Szembruku. Suma odpustowa o godz.11.30.

Msze św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, z wyjątkiem środy – tego dnia Msza św. o godz.17.00.

W sobotę o godz.15.00 – Msza św. Dożynkowa, niedzielę o godz.9.00 i 11.00.

W tygodniu w liturgii obchodzimy i przeżywać będziemy:

W poniedziałek – Święto św. Bartłomieja, Apostoła.

We wtorek – na zakończenie Mszy św. litania do patrona naszej parafii.

W środę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Przed Mszą św. o godz.17.00 Nowenna do MBNP oraz odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

W czwartek – Wspomnienie św. Moniki. Na zakończenie Mszy św. modlitwa do św. Jana Pawła II.

W piątek – Wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę – spomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Tego dnia przeżywać będziemy nasze dożynki parafialne. Msza św. Dożynkowa - dziękczynna za plony, za rolników i wszystkich pracujących na roli oraz ich rodziny o godz.15.00. Proszę Sołectwa o przygotowanie wieńców.

W niedzielę XXII Niedziela Zwykła. Na Mszach św. poświęcenie przyborów szkolnych na nowo rozpoczynający się rok szkolny i katechetyczny. Proszę dzieci i młodzież o przyniesienie tornistrów i przyborów szkolnych.

Składamy serdeczne podziękowania Państwu Milenie i Dawidowi Ciernieckim oraz Państwu Małgorzacie i Arkadiuszowi Bonas za kwiaty oraz posprzątanie naszej świątyni.

W sobotę na godzinę 11.00 prosimy o posprzątanie naszej świątyni (kwiaty, pastowanie podłogi) mieszkańców Salna – Państwa Elżbietę i Eugeniusza Biczkerow, Państwa Katarzynę i Tomasza Dorawa oraz Państwa Patrycję i Krzysztofa Jabłońskich.

Kolekta inwestycyjno-gospodarcza z ubiegłej niedzieli wyniosła 618,40 zł.

Zbiórka do puszek na pomoc dla mieszkańców Bejrutu – po tragedii wyniosła 254,10 zł.

Bóg zapałać za składane ofiary !

 

Dziękuje za składane ofiary na remont naszego kościoła.

Osoby, które mają pragnienie serca, aby złożyć swoją cegiełkę mogą to uczynić osobiście lub przelewem na konto parafii.

93 9484 1033 2306 1600 9905 0001

Z serca składam serdeczne Bóg zapłać!

 

 

ZAPOWIEDZI PRZEŚLUBNE!

W sakramentalny związek małżeński pragną wstąpić: Marta Maria ojtaszewska z Dąbrówki Królewskiej oraz Paweł Szcześniak z Piotrowic. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi – w sumieniu zobowiązany jest poinformować miejscowego proboszcza.

Urząd Gminy Gruta

W związku z koronawirusem w tym roku nie odbędą się dożynki gminne, Pan Wójt zaprasza na mszę dożynkową, która zostanie odprawiona 30 sierpnia 2020 r. w Kościele w Grucie o godzinie 11.00.

Ponadto nie będzie tym roku mszy na cmentarzu w Mełnie. 1 września 2020 r. o godzinie 11.00 zostanie odprawiona msza w intencji ofiar II wojny światowej w kościele w Grucie, na którą Pan Wójt serdecznie zaprasza.