XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne (23.08.2020r.)

Osobom wyjeżdzającym na urlopy w ostatnim wakacyjnym tygodniu - życzę szczęśliwej podróży i udanego wypoczynku oraz bezpiecznego powrotu. W czasie wakacyjnym nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego - niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwie.

Przypominam, iż „W kościołach i kaplicach do odwołania obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult”.

Dziś XXI Niedziela Zwykła

Odpust w Szembruku. Suma odpustowa o godz.11.30.

Msze św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, z wyjątkiem środy – tego dnia Msza św. o godz.17.00.

W sobotę o godz.15.00 – Msza św. Dożynkowa, niedzielę o godz.9.00 i 11.00.

W poniedziałek – Święto św. Bartłomieja, Apostoła.

We wtorek – na zakończenie Mszy św. litania do patrona naszej parafii.

W środę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Przed Mszą św. o godz.17.00 Nowenna do MBNP oraz odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

W czwartek – Wspomnienie św. Moniki. Na zakończenie Mszy św. modlitwa do św. Jana Pawła II.

W piątek – Wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę – spomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Tego dnia przeżywać będziemy nasze dożynki parafialne. Msza św. Dożynkowa - dziękczynna za plony, za rolników i wszystkich pracujących na roli oraz ich rodziny o godz.15.00. Proszę Sołectwa o przygotowanie wieńców.

W niedzielę XXII Niedziela Zwykła. Na Mszach św. poświęcenie przyborów szkolnych na nowo rozpoczynający się rok szkolny i katechetyczny. Proszę dzieci i młodzież o przyniesienie tornistrów i przyborów szkolnych.

Składamy serdeczne podziękowania Państwu Milenie i Dawidowi Ciernieckim oraz Państwu Małgorzacie i Arkadiuszowi Bonas za kwiaty oraz posprzątanie naszej świątyni.

W sobotę na godzinę 11.00 prosimy o posprzątanie naszej świątyni (kwiaty, pastowanie podłogi) mieszkańców Salna – Państwa Elżbietę i Eugeniusza Biczkerow, Państwa Katarzynę i Tomasza Dorawa oraz Państwa Patrycję i Krzysztofa Jabłońskich.

Kolekta inwestycyjno-gospodarcza z ubiegłej niedzieli wyniosła 618,40 zł.

Zbiórka do puszek na pomoc dla mieszkańców Bejrutu – po tragedii wyniosła 254,10 zł.

Bóg zapałać za składane ofiary !

ZAPOWIEDZI PRZEŚLUBNE!

W sakramentalny związek małżeński pragną wstąpić: Marta Maria ojtaszewska z Dąbrówki Królewskiej oraz Paweł Szcześniak z Piotrowic. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi – w sumieniu zobowiązany jest poinformować miejscowego proboszcza.

Urząd Gminy Gruta

W związku z koronawirusem w tym roku nie odbędą się dożynki gminne, Pan Wójt zaprasza na mszę dożynkową, która zostanie odprawiona 30 sierpnia 2020 r. w Kościele w Grucie o godzinie 11.00.

Ponadto nie będzie tym roku mszy na cmentarzu w Mełnie. 1 września 2020 r. o godzinie 11.00 zostanie odprawiona msza w intencji ofiar II wojny światowej w kościele w Grucie, na którą Pan Wójt serdecznie zaprasza.