XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne (30.08.2020r.) www.dabrowkakrolewska.parafia.net.pl

Witam i pozdrawiam parafian i miłych gości. Wszystkim jubilatom i solenizantom oraz przeżywającym jakiekolwiek rocznice składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

Wakacje i urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Dzieciom i młodzieży – życzę, abyście odważnie szukali wiedzy, sprawności umysłowej i fizycznej, ale także z odwagą wiary poszukiwali Jezusa. Życzę Wam, aby nikt nie błądził, lecz, abyście szli bezpieczną i dobrą drogą życia. Bożego błogosławieństwa i światła Ducha Świętego życzę również – nauczycielom, katechetom i pracownikom administracji. Szczęść Boże !

Przypominam, iż „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult”.

Dziś XXII Niedziela Zwykła Msze św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty o godz.18.00, w niedzielę o godz.9.00 i 11.00

W tygodniu w liturgii obchodzimy i przeżywać będziemy:

We wtorek

 • Na zakończenie Mszy św. litania do patrona naszej parafii św. Jakuba Ap.
 • Tego dnia przypada 81 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie naszej Ojczyzny. Dlatego zapraszam do uczestnictwa we Mszy św., w której modlić będziemy się za pomordowanych w czasie II Wojny Światowej, a następnie procesyjnie udamy się do zbiorowej mogiły na naszym cmentarzu, aby złożyć kwiaty, zapalić znicz i otoczyć modlitwą poległych oraz odśpiewać Hymn Państwowy.
 • W dniu 1 września z inicjatywy Papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych naszej planety i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.

W środę

 • Przed Mszą św. o godz.18.00 Nowenna do MBNP.
 • Po Mszy św. spotkanie Matek Różańcowych na plebani. Biuro nieczynne.

W czwartek - Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

 • Pierwszy czwartek miesiąca – od godz.17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie nabożeństwo pierwszoczwartkowe oraz modlitwa do św. Jana Pawła II.

W piątek

 • Pierwszy piątek miesiąca – od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie nabożeństwo pierwszopiątkowe oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę

 • Pierwsza sobota miesiąca – od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie nabożeństwo pierwszosobotnie.

W niedzielę XXIII Niedziela Zwykła. Odpust w Szynwałdzie, suma o godz.11.30.

Składamy serdeczne podziękowania Państwu Katarzynie i Tomaszowi Dorawa oraz Pani Jadwidze Gospodarewicz, za kwiaty za posprzątanie naszej świątyni, jak również podziękowanie za posprzątanie kościoła młodzieży Martynie Maliszewskiej oraz Mai Sądowskiej.

W sobotę na godzinę 11.00 prosimy o posprzątanie naszej świątyni (kwiaty, pastowanie podłogi) mieszkańców Salna – Państwa Teresę i Wojciecha Dolata oraz Państwa Dominikę i Marcina oraz Pawła Miąsko.

 • Dziękuje osobom, które uczestniczyły w naszych tegorocznych Dożynkach Parafialnych oraz WSZYSTKIM, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do ich organizacji i przebiegu. Sołectwom z Dąbrówki Królewskiej, Salna, Grabowca, Kłódki.
 • Podziękowanie składam Pani Elżbiecie Biczkierow za chleb oraz za ciasta ofiarowane na stół plebanijny.
 • Słowa wdzięczności kieruje, również do WSZYSTKICH osób zaangażowanych w pracę na plebani, wokół plebani, wokół kościoła i na naszych cmentarzach parafialnych. BÓG ZAPŁAĆ !

Dziękuje za składane ofiary na remont naszego kościoła.

Osoby, które mają pragnienie serca, aby złożyć swoją cegiełkę mogą to uczynić osobiście lub przelewem na konto parafii.

93 9484 1033 2306 1600 9905 0001 - Z serca składam serdeczne Bóg zapłać !