XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne (30.08.2020r.) www.dabrowkakrolewska.parafia.net.pl

Wakacje i urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Dzieciom i młodzieży – życzę, abyście odważnie szukali wiedzy, sprawności umysłowej i fizycznej, ale także z odwagą wiary poszukiwali Jezusa. Życzę Wam, aby nikt nie błądził, lecz, abyście szli bezpieczną i dobrą drogą życia. Bożego błogosławieństwa i światła Ducha Świętego życzę również – nauczycielom, katechetom i pracownikom administracji. Szczęść Boże !

Dziś XXII Niedziela Zwykła Msze św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty o godz.18.00, w niedzielę o godz.9.00 i 11.00

We wtorek

• Na zakończenie Mszy św. litania do patrona naszej parafii św. Jakuba Ap.
  • Tego dnia przypada 81 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie naszej Ojczyzny. Dlatego zapraszam do uczestnictwa we Mszy św., w której modlić będziemy się za pomordowanych w czasie II Wojny Światowej, a następnie procesyjnie udamy się do zbiorowej mogiły na naszym cmentarzu, aby złożyć kwiaty, zapalić znicz i otoczyć modlitwą poległych oraz odśpiewać Hymn Państwowy.
  • W dniu 1 września z inicjatywy Papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych naszej planety i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.

W środę

• Przed Mszą św. o godz.18.00 Nowenna do MBNP.
  • Po Mszy św. spotkanie Matek Różańcowych na plebani. Biuro nieczynne.

W czwartek - Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

• Pierwszy czwartek miesiąca – od godz.17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie nabożeństwo pierwszoczwartkowe oraz modlitwa do św. Jana Pawła II.

W piątek

• Pierwszy piątek miesiąca – od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie nabożeństwo pierwszopiątkowe oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę

• Pierwsza sobota miesiąca – od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie nabożeństwo pierwszosobotnie.

W niedzielę XXIII Niedziela Zwykła. Odpust w Szynwałdzie, suma o godz.11.30.

Składamy serdeczne podziękowania Państwu Katarzynie i Tomaszowi Dorawa oraz Pani Jadwidze Gospodarewicz, za kwiaty za posprzątanie naszej świątyni, jak również podziękowanie za posprzątanie kościoła młodzieży Martynie Maliszewskiej oraz Mai Sądowskiej.

W sobotę na godzinę 11.00 prosimy o posprzątanie naszej świątyni (kwiaty, pastowanie podłogi) mieszkańców Salna – Państwa Teresę i Wojciecha Dolata oraz Państwa Dominikę i Marcina oraz Pawła Miąsko.

• Dziękuje osobom, które uczestniczyły w naszych tegorocznych Dożynkach Parafialnych oraz WSZYSTKIM, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do ich organizacji i przebiegu. Sołectwom z Dąbrówki Królewskiej, Salna, Grabowca, Kłódki.
  • Podziękowanie składam Pani Elżbiecie Biczkierow za chleb oraz za ciasta ofiarowane na stół plebanijny.
  • Słowa wdzięczności kieruje, również do WSZYSTKICH osób zaangażowanych w pracę na plebani, wokół plebani, wokół kościoła i na naszych cmentarzach parafialnych. BÓG ZAPŁAĆ !

93 9484 1033 2306 1600 9905 0001 - Z serca składam serdeczne Bóg zapłać !