XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne (13.09.2020r.)

W obliczu epidemii módlmy się z ufnością o jej opanowanie i oddalenie. Prośmy także, za wszystkich zmarłych i chorych, ich najbliższych oraz za służby medyczne, sanitarne i porządkowe.

Dziś XXIV Niedziela Zwykła 13 dzień miesiąca września – Dzień Fatimski. Dzisiaj obchodzony jest, także Dzień Środków Społecznego przekazu. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna również w Kościele w Polsce X Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

Msze św. w tygodniu: od wtorku do soboty o godz.18.00, w niedzielę o godz.9.00 i 11.00. (nie ma Mszy św. w poniedziałek). Kancelaria parafialna w poniedziałki nieczynna.

W poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

We wtorek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

• O godz.17.50 litania do patrona naszej parafii św. Jakuba Ap.

W środę -Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

• Przed Mszą św. o godz.18.00 Nowenna do MBNP – będziemy modlić się we wszystkich intencjach: osobistych, rodzinnych i wspólnotowych.

W czwartek

• Na zakończenie Mszy św. modlitwa do św. Jana Pawła II w intencji parafii.

W piątek – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika

• Przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji parafian.
  • Na Msze św. zapraszam dzieci i młodzież z racji dnia ich patrona. Po Mszy św. spotkanie młodzieży po Szkole Podstawowej (pierwsze klasy) pragnącej rozpocząć formację przygotowawczą do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  1. niedzielę –XXV Niedziela Zwykła – III niedziela miesiąca – kolekta inwestycyjno-gospodarcza. Jej ofiarności polecam szystkich wiernych.
  • W przyszłą niedzielę – 20 września - po Mszy św. o godz.11.00 - pierwsze spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

Składamy serdeczne podziękowania nowożeńcom Państwu Joannie i Krzysztofowi Wolff za kwiaty oraz posprzątanie naszej świątyni.

Pani Grażynie Zalewskiej dziękujemy za wypranie i wyprasowanie oraz za pomoc przy zmianie obrusów w naszej świątyni.

W sobotę na godzinę 11.00 prosimy o posprzątanie naszej świątyni (kwiaty, pastowanie podłogi) – mieszkańców Salna – Państwa Teresę i Wiktora Plec oraz Państwa Krystynę i Mirosława Maliszewskich.

Jak co roku w naszej wspólnocie parafialnej obywać się będzie zbiórka płodów rolnych dla Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Osoby chętne ofiarować produkty rolne mogą zgłaszać się w biurze parafialnym lub w zakrystii.

20 września w Grudziądzu - odbędzie się koncert papieski w ramach IV Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.

93 9484 1033 2306 1600 9905 0001 - Z serca składam serdeczne Bóg zapłać !