XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne (13.09.2020r.)

www.dabrowkakrolewska.parafia.net.pl

 

Witam i pozdrawiam parafian i miłych gości. Wszystkim jubilatom i solenizantom oraz przeżywającym jakiekolwiek rocznice składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

Przypominam, iż „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult”.

W obliczu epidemii módlmy się z ufnością o jej opanowanie i oddalenie. Prośmy także, za wszystkich zmarłych i chorych, ich najbliższych oraz za służby medyczne, sanitarne i porządkowe.

Dziś XXIV Niedziela Zwykła 13 dzień miesiąca września – Dzień Fatimski. Dzisiaj obchodzony jest, także Dzień Środków Społecznego przekazu. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna również w Kościele w Polsce X Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

Msze św. w tygodniu: od wtorku do soboty o godz.18.00, w niedzielę o godz.9.00 i 11.00. (nie ma Mszy św. w poniedziałek). Kancelaria parafialna w poniedziałki nieczynna. 

W tygodniu w liturgii obchodzimy i przeżywać będziemy:

W poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

We wtorek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

  • O godz.17.50 litania do patrona naszej parafii św. Jakuba Ap.

W środę -Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

  • Przed Mszą św. o godz.18.00 Nowenna do MBNP – będziemy modlić się we wszystkich intencjach: osobistych, rodzinnych i wspólnotowych.

W czwartek

  • Na zakończenie Mszy św. modlitwa do św. Jana Pawła II w intencji parafii.

W piątek – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika

  • Przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji parafian.
  • Na Msze św. zapraszam dzieci i młodzież z racji dnia ich patrona. Po Mszy św. spotkanie młodzieży po Szkole Podstawowej (pierwsze klasy) pragnącej rozpocząć formację przygotowawczą do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  1. niedzielę –XXV Niedziela Zwykła – III niedziela miesiąca – kolekta inwestycyjno-gospodarcza. Jej ofiarności polecam szystkich wiernych.
  • W przyszłą niedzielę – 20 września - po Mszy św. o godz.11.00 - pierwsze spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

Składamy serdeczne podziękowania nowożeńcom Państwu Joannie i Krzysztofowi Wolff za kwiaty oraz posprzątanie naszej świątyni.

Pani Grażynie Zalewskiej dziękujemy za wypranie i wyprasowanie oraz za pomoc przy zmianie obrusów w naszej świątyni.

W sobotę na godzinę 11.00 prosimy o posprzątanie naszej świątyni (kwiaty, pastowanie podłogi) – mieszkańców Salna – Państwa Teresę i Wiktora Plec oraz Państwa Krystynę i Mirosława Maliszewskich.

Jak co roku w naszej wspólnocie parafialnej obywać się będzie zbiórka płodów rolnych dla Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Osoby chętne ofiarować produkty rolne mogą zgłaszać się w biurze parafialnym lub w zakrystii.

20 września w Grudziądzu - odbędzie się koncert papieski w ramach IV Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.

Dziękuje za składane ofiary na remont naszego kościoła.

Osoby, które mają pragnienie serca, aby złożyć swoją cegiełkę mogą to uczynić osobiście lub przelewem na konto parafii.

93 9484 1033 2306 1600 9905 0001 - Z serca składam serdeczne Bóg zapłać !