XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne (20.09.2020r.)

W obliczu epidemii módlmy się z ufnością o jej opanowanie i oddalenie. Prośmy także, za wszystkich zmarłych i chorych, ich najbliższych oraz za służby medyczne, sanitarne i porządkowe.

Dziś XXV Niedziela Zwykła - III niedziela miesiąca – kolekta inwestycyjno-gospodarcza. Bóg zapłać za składane ofiary.

Po Mszy św. o godz.11.00 - pierwsze spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

Msze św. w tygodniu: od wtorku do soboty o godz.18.00, w niedzielę o godz.9.00 i 11.00. (nie ma Mszy św. w poniedziałek) Kancelaria parafialna w poniedziałki nieczynna.

W poniedziałek – Święto św. Mateusza, Apostoła i ewangelisty

We wtorek

• Na zakończenie Mszy św. litania do patrona naszej parafii św. Jakuba Ap.

W środę – Wspomnienie św. Pio z Pietrlciny, prezbitera

• Przed Mszą św. o godz.18.00 Nowenna do MBNP – w której, będziemy wypraszać potrzebne nam łaski.

W czwartek

• Na zakończenie Mszy św. modlitwa do św. Jana Pawła II.

W piątek

• Przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • Po Mszy św. spotkanie młodzieży, pragnącej przyjąć Sakrament Bierzmowania – która swoją formację rozpoczęła już w tamtym roku.

W niedzielę XVI Niedziela Zwykła. W Kościele obchodzić będziemy 106 Światowy dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystki.

Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla Uchodźców i Migrantów, którzy ucierpieli w pożarze na wyspie Lesbos.

Składamy serdeczne podziękowania Państwu Teresie i Wiktorowi Plec oraz Państwu Krystynie i Mirosławowi Maliszewskim za kwiaty oraz posprzątanie naszej świątyni.

W piątek na godzinę 19.00 prosimy o przygotowanie naszej świątyni Państwa Małgorzatę i Mirosława.

Jak co roku w naszej wspólnocie parafialnej obywać się będzie zbiórka płodów rolnych dla Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Osoby chętne ofiarować produkty rolne mogą zgłaszać się w biurze parafialnym lub w zakrystii.

Dziś w Grudziądzu - odbędzie się koncert papieski w ramach IV Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.

Informacja gminna:

Komisarz Spisowy - Pan Wójt Waldemar Kurkowski – informuje o obowiązkowym spisie rolnym, który odbędzie się od 1 września 2020 r. do 30 listopada 2020 r. według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r.. Spisu rolnego można dokonać w formie: samospisu internetowego, wywiadu telefonicznego lub bezpośredniego wywiadu przeprowadzonego przez rachmistrza.

Z serca składam serdeczne Bóg zapłać !