XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne (27.09.2020r.)

www.dabrowkakrolewska.parafia.net.pl

 

Witam i pozdrawiam parafian i miłych gości. Wszystkim jubilatom i solenizantom oraz przeżywającym jakiekolwiek rocznice składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

Przypominam, iż „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult”.

W obliczu epidemii módlmy się z ufnością o jej opanowanie i oddalenie. Prośmy także, za wszystkich zmarłych i chorych, ich najbliższych oraz za służby medyczne, sanitarne i porządkowe.

Dziś XXVI Niedziela Zwykła - w Kościele obchodzimy 106 Światowy dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystki.

Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla Uchodźców i Migrantów, którzy ucierpieli w pożarze na wyspie Lesbos.

Msze św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty (z wyjątkiem wtorku) o godz.18.00, w niedzielę o godz.9.00 i 11.00. (Nie ma Mszy św. we wtorek) Kancelaria parafialna we wtorek nieczynna.

Nabożeństwo różańcowe od czwartku do soboty o godz.17.30, w niedzielę o godz.10.30.

Za omówienie pięciu dziesiątków różańca w kościele, publicznej kaplicy, rodzinie – można uzyskać odpust zupełny.

W tygodniu w liturgii obchodzimy i przeżywać będziemy:

W poniedziałek – Wspomnienie św. Wacława, męczennika

We wtorek – Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

W środę – Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

  • Przed Mszą św. o godz.18.00 Nowenna do MBNP – w której, będziemy wypraszać potrzebne nam łaski.

W czwartek – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła

  • Pierwszy czwartek miesiąca – od godz.17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi do godz.17.30. Następnie Nabożeństwo Różańcowe.
  • Na nabożeństwie różańcowym poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych.

W piątek – Wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

  • Pierwszy piątek miesiąca – od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi do godz.17.30. Następnie Nabożeństwo Różańcowe.
  • Nabożeństwem różańcowym o godz.17.30 rozpocznie się spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza (ministrantów) z naszej parafii.

W sobotę

  • Pierwsza sobota miesiąca – od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi do godz.17.30. Następnie Nabożeństwo Różańcowe.

W niedzielę XXVII Niedziela Zwykła

  • Tego dnia w naszych modlitwach pamiętajmy o Ks. Bp. Andrzeju Suskim z racji Jego sakry biskupiej i o Ks. Bp. Józefie Szamockim z racji Jego urodzin.
  • Po Mszach św. zbiórka do puszek dla Wyższego Seminarium Duchowego w Toruniu.

Składamy serdeczne podziękowania Państwu Małgorzacie i Mirosławowi Sprynieckim za kwiaty oraz posprzątanie naszej świątyni.

W piątek na godzinę 19.00 prosimy o przygotowanie naszej świątyni narzeczonych Martę Wojtaszewską i Pawła Szcześniaka.

Jak co roku w naszej wspólnocie parafialnej obywać się będzie zbiórka płodów rolnych dla Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Osoby chętne ofiarować produkty rolne mogą zgłaszać się w biurze parafialnym lub w zakrystii.

Zbiórka płodów rolnych 6 października (wtorek) na podwórku u księdza proboszcza przy garażu w godzinach od 10.00 do 11.00 oraz od 16.00 do 17.00.

Kolekta inwestycyjno-gospodarcza z ubiegłej niedzieli wyniosła 769 zł. 10 gr. Bóg zapłać za składane ofiary.

Policja ostrzega przed oszustami: Oszuści dzwonią do seniorów na telefony stacjonarne przedstawiając się jako np.: policjant prowadzący tajną akcje, wnuczek, który potrzebuje pieniędzy w związku z wypadkiem lub innym zdarzeniem losowym. Przestępcy w ten sposób nakłaniają do wpłaty oszczędności, zaciągnięcia kredytów i przekazania pieniędzy. Pamiętaj !!! nci nigdy nie proszą i przekazanie pieniędzy lub zaciągnięcie kredytu. Jeśli otrzymasz taki telefon – rozłącz się i natychmiast powiadom Policję lub zadzwoń na nr alarmowy 112. (insp. Piotr Lecijewski – Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy)

APEL Rady KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek po pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos: Wiadomości i obrazy pożaru obozu i koczowiska i dramatyczny los kilkunastu tysięcy uchodźców na wyspie Lesbos wywołują przerażenie i wzbudzają niezwykle dramatyczne apele o solidarność z ofiarami. Dotychczasowy głos wielu osób o uwolnienie uchodźców z obozu i przyjęcie w krajach europejskich nie spotkał się ani ze zrozumieniem, ani tym bardziej z odpowiedzią godną człowieka i ucznia Chrystusa. Tragedia pożaru nie pozwala dalej pozostać biernym. Kierujemy apel do władz, służb państwowych, instytucji, samorządów i organizacji pozarządowych o umożliwienie solidarnej odpowiedzi na wołanie ludzi o pomoc, zwłaszcza sierot i małoletnich z obozu Moria na wyspie Lesbos, które utraciły rodziców i swoich opiekunów w drodze do Europy. Nie można mieć zamkniętych oczu i uszu na krzyk wołających o ratunek.

bp Krzysztof Zadarko - Przewodniczący Rady KEP ds. Migracji

Informacja gminna:

Komisarz Spisowy - Pan Wójt Waldemar Kurkowski – informuje o obowiązkowym spisie rolnym, który odbędzie się od 1 września 2020 r. do 30 listopada 2020 r. według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r.. Spisu rolnego można dokonać w formie: samospisu internetowego, wywiadu telefonicznego lub bezpośredniego wywiadu przeprowadzonego przez rachmistrza.

Dziękuje za składane ofiary na remont naszego kościoła.

Osoby, które mają pragnienie serca, aby złożyć ofiarę mogą to uczynić osobiście lub przelewem na konto parafii.

93 9484 1033 2306 1600 9905 0001

Z serca składam serdeczne Bóg zapłać !