XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne (27.09.2020r.)

W obliczu epidemii módlmy się z ufnością o jej opanowanie i oddalenie. Prośmy także, za wszystkich zmarłych i chorych, ich najbliższych oraz za służby medyczne, sanitarne i porządkowe.

Dziś XXVI Niedziela Zwykła - w Kościele obchodzimy 106 Światowy dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystki.

Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla Uchodźców i Migrantów, którzy ucierpieli w pożarze na wyspie Lesbos.

Msze św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty (z wyjątkiem wtorku) o godz.18.00, w niedzielę o godz.9.00 i 11.00. (Nie ma Mszy św. we wtorek) Kancelaria parafialna we wtorek nieczynna.

Nabożeństwo różańcowe od czwartku do soboty o godz.17.30, w niedzielę o godz.10.30.

Za omówienie pięciu dziesiątków różańca w kościele, publicznej kaplicy, rodzinie – można uzyskać odpust zupełny.

W poniedziałek – Wspomnienie św. Wacława, męczennika

We wtorek – Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

W środę – Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

• Przed Mszą św. o godz.18.00 Nowenna do MBNP – w której, będziemy wypraszać potrzebne nam łaski.

W czwartek – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła

• Pierwszy czwartek miesiąca – od godz.17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi do godz.17.30. Następnie Nabożeństwo Różańcowe.
  • Na nabożeństwie różańcowym poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych.

W piątek – Wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

• Pierwszy piątek miesiąca – od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi do godz.17.30. Następnie Nabożeństwo Różańcowe.
  • Nabożeństwem różańcowym o godz.17.30 rozpocznie się spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza (ministrantów) z naszej parafii.

W sobotę

• Pierwsza sobota miesiąca – od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi do godz.17.30. Następnie Nabożeństwo Różańcowe.

W niedzielę XXVII Niedziela Zwykła

• Tego dnia w naszych modlitwach pamiętajmy o Ks. Bp. Andrzeju Suskim z racji Jego sakry biskupiej i o Ks. Bp. Józefie Szamockim z racji Jego urodzin.
  • Po Mszach św. zbiórka do puszek dla Wyższego Seminarium Duchowego w Toruniu.

Składamy serdeczne podziękowania Państwu Małgorzacie i Mirosławowi Sprynieckim za kwiaty oraz posprzątanie naszej świątyni.

W piątek na godzinę 19.00 prosimy o przygotowanie naszej świątyni narzeczonych Martę Wojtaszewską i Pawła Szcześniaka.

Jak co roku w naszej wspólnocie parafialnej obywać się będzie zbiórka płodów rolnych dla Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Osoby chętne ofiarować produkty rolne mogą zgłaszać się w biurze parafialnym lub w zakrystii.

Zbiórka płodów rolnych 6 października (wtorek) na podwórku u księdza proboszcza przy garażu w godzinach od 10.00 do 11.00 oraz od 16.00 do 17.00.

Kolekta inwestycyjno-gospodarcza z ubiegłej niedzieli wyniosła 769 zł. 10 gr. Bóg zapłać za składane ofiary.

Policja ostrzega przed oszustami: Oszuści dzwonią do seniorów na telefony stacjonarne przedstawiając się jako np.: policjant prowadzący tajną akcje, wnuczek, który potrzebuje pieniędzy w związku z wypadkiem lub innym zdarzeniem losowym. Przestępcy w ten sposób nakłaniają do wpłaty oszczędności, zaciągnięcia kredytów i przekazania pieniędzy. Pamiętaj !!! nci nigdy nie proszą i przekazanie pieniędzy lub zaciągnięcie kredytu. Jeśli otrzymasz taki telefon – rozłącz się i natychmiast powiadom Policję lub zadzwoń na nr alarmowy 112. (insp. Piotr Lecijewski – Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy)

APEL Rady KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek po pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos: Wiadomości i obrazy pożaru obozu i koczowiska i dramatyczny los kilkunastu tysięcy uchodźców na wyspie Lesbos wywołują przerażenie i wzbudzają niezwykle dramatyczne apele o solidarność z ofiarami. Dotychczasowy głos wielu osób o uwolnienie uchodźców z obozu i przyjęcie w krajach europejskich nie spotkał się ani ze zrozumieniem, ani tym bardziej z odpowiedzią godną człowieka i ucznia Chrystusa. Tragedia pożaru nie pozwala dalej pozostać biernym. Kierujemy apel do władz, służb państwowych, instytucji, samorządów i organizacji pozarządowych o umożliwienie solidarnej odpowiedzi na wołanie ludzi o pomoc, zwłaszcza sierot i małoletnich z obozu Moria na wyspie Lesbos, które utraciły rodziców i swoich opiekunów w drodze do Europy. Nie można mieć zamkniętych oczu i uszu na krzyk wołających o ratunek.

bp Krzysztof Zadarko - Przewodniczący Rady KEP ds. Migracji

Informacja gminna:

Komisarz Spisowy - Pan Wójt Waldemar Kurkowski – informuje o obowiązkowym spisie rolnym, który odbędzie się od 1 września 2020 r. do 30 listopada 2020 r. według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r.. Spisu rolnego można dokonać w formie: samospisu internetowego, wywiadu telefonicznego lub bezpośredniego wywiadu przeprowadzonego przez rachmistrza.

Osoby, które mają pragnienie serca, aby złożyć ofiarę mogą to uczynić osobiście lub przelewem na konto parafii.

Z serca składam serdeczne Bóg zapłać !