XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne (04.10.2020r.)

W obliczu epidemii módlmy się z ufnością o jej opanowanie i oddalenie. Prośmy także, za wszystkich zmarłych i chorych, ich najbliższych oraz za służby medyczne, sanitarne i porządkowe.

Dziś XXVII Niedziela Zwykła

• W naszych modlitwach pamiętajmy o Ks. Bp. Andrzeju Suskim z racji Jego sakry biskupiej i o Ks. Bp. Józefie Szamockim z racji Jego urodzin.
  • Po Mszach św. zbiórka do puszek dla Wyższego Seminarium Duchowego w Toruniu.

Msze św. w tygodniu: od wtorku do soboty o godz.18.00, w niedzielę o godz.9.00 i 11.00. (Nie ma Mszy św. w poniedziałek) Kancelaria parafialna w poniedziałek nieczynna.

Nabożeństwo różańcowe od wtorku do soboty o godz.17.30, w niedzielę o godz.10.30.

Za omówienie pięciu dziesiątków różańca w kościele, publicznej kaplicy, rodzinie – można uzyskać odpust zupełny.

W poniedziałek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Toruniu Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

W środę – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Po Mszy Św. na plebani spotkanie Członkiń Róż Różańcowych. Kancelaria parafialna nieczynna.

W piątek

• Po Mszy św. spotkanie rodziców kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania

W sobotę po Mszy św. spotkanie Rodziców i Dzieci Pierwszokomunijnych. Kancelaria parafialna nie nieczynna.

W niedzielę XXVIII Niedziela Zwykła

• Tego dnia – przeżywać będziemy XX Dzień Papieski pod hasłem: „Niełatwo zmierzyć głębokość słów”.
  • Zbiórka do puszek na papieski Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – na stypendia dla zdolnej młodzieży

Składamy serdeczne podziękowania nowożeńcom Marcie i Pawłowi Szcześniaką za kwiaty oraz posprzątanie naszej świątyni.

W sobotę na godzinę 11.00 prosimy o przygotowanie naszej świątyni Państwa Hannę i Jarosława Preczewskich oraz Państwa Sylwię i Błażeja Porzeczka.

Jak co roku w naszej wspólnocie parafialnej obywać się będzie zbiórka płodów rolnych dla Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Osoby chętne ofiarować produkty rolne mogą zgłaszać się w biurze parafialnym lub w zakrystii. Zbiórka płodów rolnych 6 października (wtorek) na podwórku u księdza proboszcza przy garażu w godzinach od 10.00 do 11.00 oraz od 16.00 do 17.00.

Zbiórka do puszek na pomoc dla Uchodźców i Migrantów, którzy ucierpieli w pożarze na wyspie Lesbos z ubiegłej niedzieli wyniosła 131.70 zł. Bóg zapłać

Policja ostrzega przed oszustami: Oszuści dzwonią do seniorów na telefony stacjonarne przedstawiając się jako np.: policjant prowadzący tajną akcje, wnuczek, który potrzebuje pieniędzy w związku z wypadkiem lub innym zdarzeniem losowym. Przestępcy w ten sposób nakłaniają do wpłaty oszczędności, zaciągnięcia kredytów i przekazania pieniędzy. Pamiętaj !!! nci nigdy nie proszą i przekazanie pieniędzy lub zaciągnięcie kredytu. Jeśli otrzymasz taki telefon – rozłącz się i natychmiast powiadom Policję lub zadzwoń na nr alarmowy112. (insp. Piotr Lecijewski – Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy)

Informacja gminna:

Gminny Komisarz Spisowy - Pan Wójt Waldemar Kurkowski – informuje o obowiązkowym spisie rolnym, który odbędzie się od 1 września 2020 r. do 30 listopada 2020 r. według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r.. Spisu rolnego można dokonać w formie: samospisu internetowego, wywiadu telefonicznego lub bezpośredniego wywiadu przeprowadzonego przez rachmistrza.

Osoby, które mają pragnienie serca, aby złożyć ofiarę mogą to uczynić osobiście lub przelewem na konto parafii.

93 9484 1033 2306 1600 9905 0001 Z serca składam serdeczne Bóg zapłać !