XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne (11.10.2020r.)

www.dabrowkakrolewska.parafia.net.pl

Witam i pozdrawiam parafian i miłych gości. Wszystkim jubilatom i solenizantom oraz przeżywającym jakiekolwiek rocznice składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

Przypominam, iż „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult”.

W obliczu epidemii módlmy się z ufnością o jej opanowanie i oddalenie. Prośmy także, za wszystkich zmarłych i chorych, ich najbliższych oraz za służby medyczne, sanitarne i porządkowe.

Dziś XXVIII Niedziela Zwykła

 • Dziś - XX Dzień Papieski pod hasłem: „Niełatwo zmierzyć głębokość słów – Totus Tuus”.
 • Przed kościołem i przy bramie zbiórka do puszek na papieski Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – na stypendia dla zdolnej młodzieży.
 • Msze św. w tygodniu: od wtorku do soboty o godz.18.00, w niedzielę o godz.9.00 i 11.00.

Nie ma Mszy św. w poniedziałek. Kancelaria parafialna w poniedziałki nieczynna.

Nabożeństwa różańcowe: od wtorku do soboty o godz.17.30, w niedzielę o godz.10.30.

Za omówienie pięciu dziesiątków różańca w kościele, publicznej kaplicy, rodzinie – można uzyskać odpust zupełny.

W tygodniu w liturgii obchodzimy i przeżywać będziemy:

We wtorek – Wspomnienie bł. Honorata Kożmińskiego, prezbitera.

 • 13 dzień miesiąca października – Nabożeństwo Fatimskie rozpoczynamy Różańcem o godz.17.30, następnie procesja wokół kościoła.

W czwartek – Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

W piątek – Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

W sobotę – Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

W niedzielę XXIX Niedziela Zwykła

 • Rozpoczynamy Tydzień Misyjny, po Mszach św. zbiórka do puszek na misje.
 • III niedziela m-c kolekta inwestycyjno-gospodarcza. Jej ofiarności polecam Wszystkich Wiernych.

Dziękuję Rodzicom młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania za obecność na spotkaniu formacyjnym piątkowym.

Dziękuję Rodzinom dzieci , która po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa w Komunii Świętej za wspólną sobotnią Eucharystię.

 • Składamy serdeczne podziękowania Państwu Hannie i Jarosławowi Preczewskim oraz Pani Sylwii Porzeczka i Państwu Bogusławie i Januszowi Porzeczka za posprzątanie naszej świątyni. Dziękujemy nowożeńcom Państwu Marcie i Pawłowi Szcześniakom za kwiaty.
 • W sobotę na godzinę 11.00 prosimy o przygotowanie naszej świątyni Państwa Genowefę i Edwina Woinka oraz Państwa Martę i Damiana Smoczyńskich.
 • Zakończyła się tegoroczna zbiórka płodów rolnych dla Wyższego Seminarium Duchowego w Toruniu – dlatego składam serdeczne podziękowanie Państwu Mirosławie i Zbigniewowi Smoczyńskim za ofiarowane produkty rolne.
 • Informuję, że na grobach – na naszych cmentarzach – pojawiły się znicze informujące o brakach informacji (o zmarłym / o dysponencie grobu), lub nie została dokonana prolongata (tj. przedłużenie terminu ważności). Rodziny osób zmarłych, na których grobach – takie znicze zostały zapalone – proszone są o niezwłoczny kontakt z Kancelarią Parafialną, aby wyjaśnić niejasności. W przypadku, braku kontaktu z administratorem cmentarza (Księdzem Proboszczem) – groby według regulaminu cmentarza zostaną przeznaczone do rozbiórki.
 • Na stoliku z prasą – pod chórem - znajdują się karteczki na wypominki roczne i jednorazowe. Bardzo proszę o wypisywanie ich DRUKOWANYMI LITERAMI. Jednorazowe wypominki ofiarowane będą Panu Bogu – 2 listopada, a wypominki roczne od nowego roku liturgicznego.
 • Można już składać intencje na nowy rok kalendarzowy – 2021 oraz dokonywać zapisu abonamentu ławek.
 • Zbliża się okres Wszystkich Świętych w tym czasie – w sposób szczególny proszę o zachowanie porządku na naszych cmentarzach i odpowiednią segregację śmieci.

Dziękuje za składane ofiary na remont naszego kościoła.

Osoby, które mają pragnienie serca, aby złożyć ofiarę mogą to uczynić osobiście lub przelewem na konto parafii.

93 9484 1033 2306 1600 9905 0001

Z serca składam serdeczne Bóg zapłać !

 

W minionym tygodniu do Domu Ojca odeszła w wieku 97 lat Bernardyna Zarwalska – mieszkanka Grudziądza, kiedyś mieszkanka Nowej Góry.

Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…