XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne (11.10.2020r.)

W obliczu epidemii módlmy się z ufnością o jej opanowanie i oddalenie. Prośmy także, za wszystkich zmarłych i chorych, ich najbliższych oraz za służby medyczne, sanitarne i porządkowe.

Dziś XXVIII Niedziela Zwykła

• Dziś - XX Dzień Papieski pod hasłem: „Niełatwo zmierzyć głębokość słów – Totus Tuus”.
  • Przed kościołem i przy bramie zbiórka do puszek na papieski Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – na stypendia dla zdolnej młodzieży.
  • Msze św. w tygodniu: od wtorku do soboty o godz.18.00, w niedzielę o godz.9.00 i 11.00.

Nie ma Mszy św. w poniedziałek. Kancelaria parafialna w poniedziałki nieczynna.

Nabożeństwa różańcowe: od wtorku do soboty o godz.17.30, w niedzielę o godz.10.30.

Za omówienie pięciu dziesiątków różańca w kościele, publicznej kaplicy, rodzinie – można uzyskać odpust zupełny.

We wtorek – Wspomnienie bł. Honorata Kożmińskiego, prezbitera.

• 13 dzień miesiąca października – Nabożeństwo Fatimskie rozpoczynamy Różańcem o godz.17.30, następnie procesja wokół kościoła.

W czwartek – Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

W piątek – Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

W sobotę – Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

W niedzielę XXIX Niedziela Zwykła

• Rozpoczynamy Tydzień Misyjny, po Mszach św. zbiórka do puszek na misje.
  • III niedziela m-c kolekta inwestycyjno-gospodarcza. Jej ofiarności polecam Wszystkich Wiernych.

Dziękuję Rodzicom młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania za obecność na spotkaniu formacyjnym piątkowym.

Dziękuję Rodzinom dzieci , która po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa w Komunii Świętej za wspólną sobotnią Eucharystię.

• Składamy serdeczne podziękowania Państwu Hannie i Jarosławowi Preczewskim oraz Pani Sylwii Porzeczka i Państwu Bogusławie i Januszowi Porzeczka za posprzątanie naszej świątyni. Dziękujemy nowożeńcom Państwu Marcie i Pawłowi Szcześniakom za kwiaty.
  • W sobotę na godzinę 11.00 prosimy o przygotowanie naszej świątyni Państwa Genowefę i Edwina Woinka oraz Państwa Martę i Damiana Smoczyńskich.
  • Zakończyła się tegoroczna zbiórka płodów rolnych dla Wyższego Seminarium Duchowego w Toruniu – dlatego składam serdeczne podziękowanie Państwu Mirosławie i Zbigniewowi Smoczyńskim za ofiarowane produkty rolne.
  • Informuję, że na grobach – na naszych cmentarzach – pojawiły się znicze informujące o brakach informacji (o zmarłym / o dysponencie grobu), lub nie została dokonana prolongata (tj. przedłużenie terminu ważności). Rodziny osób zmarłych, na których grobach – takie znicze zostały zapalone – proszone są o niezwłoczny kontakt z Kancelarią Parafialną, aby wyjaśnić niejasności. W przypadku, braku kontaktu z administratorem cmentarza (Księdzem Proboszczem) – groby według regulaminu cmentarza zostaną przeznaczone do rozbiórki.
  • Na stoliku z prasą – pod chórem - znajdują się karteczki na wypominki roczne i jednorazowe. Bardzo proszę o wypisywanie ich DRUKOWANYMI LITERAMI. Jednorazowe wypominki ofiarowane będą Panu Bogu – 2 listopada, a wypominki roczne od nowego roku liturgicznego.
  • Można już składać intencje na nowy rok kalendarzowy – 2021 oraz dokonywać zapisu abonamentu ławek.
  • Zbliża się okres Wszystkich Świętych w tym czasie – w sposób szczególny proszę o zachowanie porządku na naszych cmentarzach i odpowiednią segregację śmieci.

Osoby, które mają pragnienie serca, aby złożyć ofiarę mogą to uczynić osobiście lub przelewem na konto parafii.

Z serca składam serdeczne Bóg zapłać !

W minionym tygodniu do Domu Ojca odeszła w wieku 97 lat Bernardyna Zarwalska – mieszkanka Grudziądza, kiedyś mieszkanka Nowej Góry.

Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…