Ogłoszenia parafialne na XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (B)

Niedziela, 18 Lipiec 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (B)

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne (18.07.2021r.)

Dziś XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich parafian i miłych gości !

• III niedziela m-c kolekta inwestycyjno-remontowa. Bóg zapłać za składane ofiary !

• Po Mszy św. o godz.11.15 – obowiązkowe spotkanie kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Msze św. w tygodniu:

• od wtorku do soboty – o godz.18.00

• w niedzielę - o godz.9.00, godz.10.00 i o godz.12.00 – suma odpustowa

We wtorek

• Po Mszy św. na plebanii spotkanie z sołtysami.

W czwartek – Święto św. Marii Magdaleny

W piątek Święto św. Brygidy zak., Patr. Europy

W sobotę

• Dzień spowiedzi przed odpustem w naszej wspólnocie parafialnej. Spowiedź z udziałem księży z dekanatu od godz.16.30 do 17.30.

• Po Mszy św. spotkanie ministrantów.

W niedzielę XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

• Tego dnia, w naszej wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy odpust ku czci naszego Patrona Świętego Jakuba Apostoła.

• Suma odpustowa o godz.12.00

• Bardzo proszę o staranne przygotowanie procesji eucharystycznej, proszę o asystę liturgiczną służbę ołtarza (ministrantów), osoby do niesienia krzyża, baldachimu, lampionów, feletronów, chorągwi.

• Na prośbę Pań przygotowujących dziewczynki do sypania kwiatków, proszono, aby ogłosić, iż chętne dziewczynki, gromadzą się w niedzielę o godz.11.50 przy krzyżu.

• Tego dnia rozpoczynamy XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pt. „W drogę do Źródła Życia”. Święcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców w naszej parafii z racji odpustu odbędzie się w niedzielę 1 sierpnia po każdej Mszy św. Zebrane przy tej okazji ofiary przeznaczone będą na MIVA Polska. Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy – na środki transportu dla misjonarzy.

• Tego dnia obchodzić będziemy ustanowiony przez papieża Franciszka I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych

• Dziękujemy, za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę.

• Na sobotę na godz. 9.00 o kwiaty i generalne sprzątanie naszej świątyni przed odpustem parafialnym prosimy Państwa Magdalenę i Zbigniewa Kowalskich, Panią Edytę Lewandowską, Państwa Ewę i Grzegorza Strużyńskich, Państwa Annę i Kazimierza Kiełbowicz, Państwa Kamilę, Marka oraz Annę i Wojciecha Kiełbowicz.

• Całą wspólnotę parafialną proszę o wysprzątanie terenów przykościelnych i przyparafialnych oraz cmentarnych - proszę także o pomoc w koszeniu trawników i ścinaniu żywopłotów.

Dziękuje za ofiary składane na utrzymanie i remont naszego kościoła.

Osoby, które pragną złożyć ofiarę mogą to uczynić osobiście lub przelewem na konto parafii – 93 9484 1033 2306 16000 9905 0001.