Ogłoszenia parafialne na UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Niedziela, 12 Czerwiec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Ogłoszenia parafialne (12.05.2022r.)

www.dabrowkakrolewska.parafia.net.pl ●

Dziś UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

● Msze św. w tygodniu: • od poniedziałku do środy – o godz.18.00 • w czwartek – o godz.9.00 i o godz.11.30 – na boisku w Salnie • w piątek - o godz.18.00 • w sobotę – o godz.11.00 i o godz.18.00 • w niedzielę - o godz.9.00, godz.10.00 i o godz.11.15

● Nabożeństwa czerwcowe w łączności z Mszami św.: • od poniedziałku do środy o godz.18.00 • w czwartek na zakończenie procesji Bożego Ciała • w piątek i sobotę o godz.18.00 • w niedzielę na zakończenie procesji eucharystycznej w łączności z Mszą św. o godz.11.15

● W poniedziałek - Wspomnienie Św. Antoniego z Padwy • 13-sty dzień mc czerwca w łączności z Mszą św. procesja fatimska. • O godz.17.30 Różaniec Fatimski • Po Mszy św. na plebani spotkanie członkiń Żywego Różańca. • W naszych modlitwach pamiętajmy o księdzu biskupie Andrzeju w rocznicę Jego święceń kapłańskich

● We wtorek – Wspomnienie Bł. Michała Kozala, bpa i męcz. • O godz.19.oo próba przed I Komunią Świętą.

● W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa • Mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. • Procesja Bożego Ciała w łączności z Mszą św. o godz.11.30, odbędzie się w Salnie. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. na boisku, następnie procesja przez Salno i zakończenie przy figurze, gdzie wspólnie odmówimy Litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa i odśpiewamy uroczyste Te Deum. Już dziś bardzo proszę o staranne przygotowanie Uroczystości wszystkich parafian. Ołtarz pierwszy – przy wejściu do świetlicy w Salnie Ołtarz drugi – przy posiadłości Państwa Bocheńskich Ołtarz trzeci – przy posiadłości dawnego przedszkola Ołtarz czwarty – przy starej kuźni • Wszystkich zachęcam do przyozdobienia swoich okien i posiadłości flagami i emblematami religijnymi. • Próby chętnych dziewczynek do sypania kwiatków oraz chłopców do posługi dzwoneczkami z Panią Agnieszką Andelbrat - 14.06 wtorek i 15.06 środę - o godz.19.00.

● W piątek – Wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego, zak.

● W sobotę • W naszej wspólnocie parafialnej o godz.11.00 – Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Pamiętajmy w naszej modlitwie o dzieciach, ich rodzicach i rodzinach.

● W niedzielę – XII NIEDZIELA ZWYKŁA. Jest to III niedziela miesiąca, kolekta inwestycyjno rachunkowa.

W tzw. oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne codziennie w łączności z Mszami św. o godz.18.00, a w niedziele w łączności z Mszą św. o godz.11.15 połączone z nabożeństwem czerwcowym. Zachęcam do udziału w procesjach eucharystycznych, w sposób szczególny dzieci, które w sobotę przystąpią do I Komunii Św., aby trwać w ich tzw. „białym tygodniu”.

• Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni RODZICOM DZIECI, KTÓRE W TYM ROKU PRZYSTĄPIĄ DO SAKRAMENTU PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ i prosimy ich również o przygotowanie świątyni w środę przed Uroczystością Bożego Ciała.

• Zachęcam Wszystkich do udziału w uroczystościach dekanalnych nawiedzenia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łasinie w dniach 18-19 czerwca. Plakat ze szczegółowymi informacjami znajduje się w gablocie ogłoszeń.

Dziękuje za składane ofiary na wkład własny naszej renowacji kościoła– w tym tygodniu w sposób szczególny dziękujemy: • Państwu Gabrieli i Grzegorzowi Malinowskim, • Państwu Danieli i Ryszardowi Trzcińskim • Rodzicom wraz z dziećmi, które w ubiegłą niedzielę przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii św. Bóg zapłać !

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE W sakramentalny związek małżeński pragną wstąpić: Mordaliuk Oksana i Bartosz Rafał Szczepanek. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi – w sumieniu zobowiązany jest poinformować miejscowego proboszcza.