Ogłoszenia parafialne na XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (C)

Niedziela, 17 Lipiec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (C)

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne (17.07.2022r.)

Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich parafian i miłych gości !

Wszystkim przebywającym na urlopach i wakacjach życzę dobrego wypoczynku !

W czasie wakacji pamiętajmy o Świętowaniu Niedzieli oraz o godnym, a niekoniecznie wygodnym stroju w kościele.

Dziś XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

• III niedziela m-c kolekta inwestycyjno-remontowa. Bóg zapłać za składane ofiary !

• W parafii Święte odpust – suma odpustowa o godz.11.30.

Nie ma Mszy św. w tygodniu

W niedzielę - o godz.9.00, i o godz.12.00 – suma odpustowa

W piątek Święto Św. Marii Magdaleny

W sobotę Święto Św. Brygidy zak., Patr. Europy

• Dzień spowiedzi przed odpustem w naszej wspólnocie parafialnej. Spowiedź z udziałem księży z dekanatu od godz.10.00 do godz.11.00.

W niedzielę XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

• Tego dnia, w naszej wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy odpust ku czci naszego Patrona Świętego Jakuba Apostoła.

• Msze Święte o godz.9.00 i suma odpustowa o godz.12.00

• Bardzo proszę o staranne przygotowanie procesji eucharystycznej, proszę o asystę liturgiczną służbę ołtarza (ministrantów), osoby do niesienia krzyża, baldachimu, lampionów, feletronów, chorągwi, figury Matki Bożej.

• Poszczególne wioski naszej parafii proszę o przygotowanie darów ofiarnych na odpust:

• Świece - Grabowiec

• Kwiaty – Dąbrówka Królewska

• Chleb - Salno

• Owoce – Orle/Rogóźno Zamek

• Wino i Woda - Kłódka

• Bardzo proszę Panie - Agnieszkę oraz Justynę o przygotowanie dziewczynek do sypania kwiatków oraz chłopców do posługi dzwoneczkami.

• Na prośbę Pań proszono, aby ogłosić, iż chętne dzieci, gromadzą się w niedzielę o godz.11.45 przy krzyżu, a dziewczynki przychodzą z własnymi kwiatkami w koszyczkach.

• Święcenie pojazdów „Dzień Św. Krzysztofa” odbędzie się 31 lipca po każdej Mszy św.

• Dziękujemy Pani Marii Górnej za ofiarowane kwiaty na dzisiejszą niedzielę.

• Na sobotę na godz. 11.00 o kompozycje kwiatowe i generalne sprzątanie naszej świątyni przed odpustem parafialnym prosimy Państwa Justynę i Grzegorza Bocheńskich, Państwa Jolantę i Mieczysława Bogaleckich, Pana Ryszarda Wojtaszewskiego, Państwa Wiesławę i Janusza Malinowskich oraz Państwa Elżbietę i Ryszarda Bocheńskich.

• Całą wspólnotę parafialną proszę o wysprzątanie terenów przykościelnych i przyplebanijny w sobotę o godz.11.00 - proszę także o pomoc w koszeniu żywopłotów.

Dziękuje za ofiary składane na wkład własny remontu naszego kościoła.

W tym tygodniu w sposób szczególny dziękujemy:

Pani Reginie Krelskiej.

Osoby, które pragną złożyć ofiarę mogą to uczynić osobiście lub przelewem na konto parafii – 93 9484 1033 2306 1600 9905 0001.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Tomasz Tadeusz Mossakowski (kawaler) z Dąbrówki Królewskiej

i Agnieszka Brzezińska (panna) z Gajówek;

mają zamiar wstąpić w sakramentalny związek małżeński. Gdyby, ktoś wiedział o przeszkodach pomiędzy narzeczonymi w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym miejscowego księdza proboszcza.

Do Domu Ojca z naszej wspólnoty parafialnej odeszła

śp. Agnieszka Preczewska z Salna lat 79.

Zawierzmy zmarłą miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu…”.