Ogłoszenia parafialne na XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (C)

Niedziela, 31 Lipiec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (C)

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne (31.07.2022r.)

Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich parafian i miłych gości !

Wszystkim przebywającym na urlopach i wakacjach życzę dobrego wypoczynku !

W czasie wakacji pamiętajmy o Świętowaniu Niedzieli oraz o godnym, a niekoniecznie wygodnym stroju w kościele.

Dziś XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

• w naszej wspólnocie parafialnej po każdej Mszy św. święcenie pojazdów na zakończenie tygodnia Św. Krzysztofa.

• Możemy uczestniczyć w Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr bez wypadku składając ofiarę na środki transportu dla misjonarzy.

Msze święte w tygodniu:

- od poniedziałku do soboty o godz.18.00; w niedzielę o godz.9.00, 10.00 i 11.00.

Kancelaria parafialna po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

W poniedziałek wspomnienia Św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dra Kła.

Rozpoczynamy miesiąc sierpień. Jest to miesiąc modlitw o trzeźwość polskiego narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i wpisu do Księgi Trzeźwościowej wyłożonej na stoliku z prasą katolicką.

W czwartek wspomnienie Św. Jana Vianneya, prb. Od godz. 17.30 do godz.17.50 wystawienie Najświętszego Sakramentu z okazją do Sakramentu Pokuty i Pojednania z nabożeństwem pierwszoczwartkowym.

W piątek pierwszy piątek miesiąca; od godz.17.30 do godz.18.00 spowiedź pierwszopiątkowa. Po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem pierwszopiatkowym do godz. 23.oo.

W sobotę Święto Przemienienia Pańskiego. Od godz.9.00 wznowienie Adoracji Najświętszego Sakramentu do godz.18.00. Od godz.10.00 w parafii odwiedzę z Sakramentami Świętymi osoby chore i podeszłe w wieku.

W niedzielę XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

WIECZYSTA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

PIĄTEK 05.08.2022r.

Godz.19.00–20.00

- Kłódka od Państwa Kiełbowicz do Państwa Branickich

- Kłódka od Państwa Polakiewicz do Państwa Watkowskich (pod Osę)

Godz. 21.00-22.00

- Kłódka od Państwa Wojtaszewskich do Państwa Niezgoda

- Grabowiec od Państwa Suszek do Państwa Kiełbowicz

- Salno od Państwa Buchalskich do Państwa Mróz

Godz. 22.00-23.00

- Dąbrówka Królewska Pałac i domy przy nim do Państwa Moreńskich

- Dąbrówka Królewska od Państwa Gołuńskich i Zięba do Państwa Kozłowskich, Pani Drejer

SOBOTA 06.08.2022r.

Godz. 9.00-10.00

- Dąbrówka Królewska od Państwa Majta do Państwa Drzystek (Centrum Wsi)

- Dąbrówka Królewska Pana Goryńskiego do Pani Jaśnikowskiej

Godz. 11.00-12.00

- Rogóźno Zamek od Państwa Wypij do Państwa Retz

- Orle od Pani Szprynieckiej do Państwa Wiśniewskich

- Salno od Państwa Waszewskich do Państwa Madej

Godz. 13.00-14.00

- Salno od Państwa Smoczyńskich do Państwa Szczepanek i Pani Preczewskiej

Godz. 15.00-16.00

- Salno blok nr 9 oraz domy nr 13 i 15

- Salno blok nr 17 i dom nr 16

Godz. 17.00-18.00

- Salno blok nr 19 i 20

- DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNE i Rocznicowe, osoby przygotowujące się Sakramentu Bierzmowania i Ministranci

• Jeszcze raz z całego serca dziękuję wszystkim za bardzo o staranne przygotowanie parafii do odpustu parafialnego. Bóg zapłać!

• Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni i kwiaty Państwu Emilii i Henrykowi Mrozińskim oraz Państwu Danucie i Ryszardowi Jankowskim. Bóg zapłać!

• W sobotę ze względu na wieczystą Adorację na godz.19.00 prosimy o sprzątnięcie kościoła i kwiaty Państwa Marię i Janusza Szeliga oraz Państwa Agnieszkę i Jerzego Ciernickich. (proszono by przekazać, iż osoby które nie sprzątają proszone są o włączenie się w nabyciu kwiatów).

• Wpłynęła prośba, by ogłosić iż, dnia 19 sierpnia w świetlicy w Grabowcu od godz.13.00 do godz.14.00 odbywać się będą profilaktyczne gratisowe badania wzroku. Zapisy prowadzi Sołtys miejscowości.

Możemy składać ofiary

na wkład własny remontu naszego kościoła.

Osoby, które pragną złożyć ofiarę mogą to uczynić osobiście lub przelewem na konto parafii – 93 9484 1033 2306 1600 9905 0001.