Ogłoszenia parafialne na XIX NIEDZIELA ZWYKŁA (C)

Niedziela, 07 Sierpień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XIX NIEDZIELA ZWYKŁA (C)

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne (07.08.2022r.)

Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich parafian i miłych gości !

Wszystkim przebywającym na urlopach i wakacjach życzę dobrego wypoczynku !

W czasie wakacji pamiętajmy o Świętowaniu Niedzieli oraz o godnym, a niekoniecznie wygodnym stroju w kościele.

Dziś XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Trwamy w miesiącu sierpniu. Jest to miesiąc modlitw o trzeźwość polskiego narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i wpisu do Księgi Trzeźwościowej wyłożonej na stoliku z prasą katolicką

Msze święte w tygodniu:

- w sobotę o godz.18.00;

- w niedzielę o godz.9.00, 10.00 i 11.15.

Kancelaria parafialna po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

W poniedziałek wspomnienia Św. Dominika, prb.

We wtorek święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, zak., Patronki Europy

W środę święto Św. Wawrzyńca, Diak. i Męcz.,

W czwartek wspomnienie Św. Klary z Asyżu, dz.

W niedzielę XX NIEDZIELA ZWYKŁA. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o Ks. Bp Andrzeju Suskim z racji rocznicy prekonizacji.

O godz.18.00 Czuwanie modlitewne przed Uroczystością Wniebowzięcia NMP.

W poniedziałek uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze Święte jak w niedziele. Mamy obowiązek uczestnictwa na Eucharystii. Na każdej Mszy obrzęd błogosławieństwo kłosów, zbóż i kwiatów, owoców i warzyw.

• Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy znaleźli czas by uczestniczyć w Wieczystej Adoracji naszej wspólnocie. Bóg zapłać!

• Dziękuję Panu Kazimierzowi Malinowskiemu za posługę w dotarciu do osób z Sakramentami Świętymi. Bóg zapłać!

• Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni i kwiaty Państwu Marii i Januszowi Szeliga oraz Państwu Agnieszce i Jerzemu Ciernickim. Bóg zapłać!

• W sobotę na godz.11.00 prosimy o sprzątnięcie kościoła i kwiaty Pana Artura Preczewskiego, Państwa Mirosławę i Zbigniewa Smoczyńskich, Panią Dominikę Smoczyńską, Państwa Zofię i Czesława Paruzel, Pana Krzysztofa Maliszewskiego. (Proszono, by przypomnieć, iż osoby które nie sprzątają włączają się w nabyciu kwiatów).

• Wpłynęła prośba, by ogłosić iż, dnia 19 sierpnia w świetlicy w Grabowcu od godz.13.00 do godz.14.00 odbywać się będą profilaktyczne gratisowe badania wzroku. Zapisy prowadzi Sołtys miejscowości.

Możemy składać ofiary na wkład własny remontu naszego kościoła.

W tym tygodniu dziękujemy:

• Państwu Marioli i Piotrowi Rusoń

• Pani Gabrieli Leśniewskiej

• Pani Marii Szprynieckiej

• Pani Halinie Makowskiej

• Pani Jadwidze Jańczak

• osobie anonimowej

Osoby, które pragną złożyć ofiarę mogą to uczynić osobiście lub przelewem na konto parafii – 93 9484 1033 2306 1600 9905 0001.