Ogłoszenia parafialne na XX NIEDZIELA ZWYKŁA (C)

Niedziela, 14 Sierpień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XX NIEDZIELA ZWYKŁA (C)

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne (14.08.2022r.)

Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich parafian i miłych gości !

Wszystkim przebywającym na urlopach i wakacjach życzymy dobrego wypoczynku !

W czasie wakacji pamiętajmy o Świętowaniu Niedzieli oraz o godnym, a niekoniecznie wygodnym stroju w kościele.

• Dziś XX Niedziela Zwykła

• Odpust w Szczepankach. Suma odpustowa o godz.11.30.

• Po Mszach św. zbiórka do puszki na leczenie – Pani Renaty Zimnej zd. Krzeszewska z Salna.

• Jeszcze dziś o godz.18.00 Czuwanie modlitewne przed Uroczystością Wniebowzięcia NMP. Serdecznie zapraszam.

• W poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia NMP

• Matki Bożej Zielnej

• Rocznica Cudu nad Wisłą – „Bitwy Warszawskiej”, która ocaliła Europę przed bolszewickim najazdem.

• Uroczystość nakazana – mama obowiązek uczestnictwa we Mszy.

• Na wszystkich Mszach św. obrzęd błogosławieństwa kłosów, zbóż, ziół, kwiatów oraz owoców i warzyw.

• Msze św.:

• dodatkowa o łaskę zdrowia o godz.8.00,

• godz.9.00,

• godz.10.00,

• godz.11.15

• Po Mszach św. zbiórka do puszki na pomoc dla Pana Zbigniewa Kowalskiego z Kłódki.

• w Mokrym odpust parafialny – suma odpustowa o godz. 12.00.

• W środę Wspomnienie św. Jacka, prb.

• W sobotę Wspomnienie św. Bernarda, opata i dra Kła

• W niedzielę XXI Niedziela Zwykła

• Msze św.:

• godz.9.00,

• godz.10.00

• godz.11.15

• o godz.11.15 – „Dziękczynna Procesja Różańcowa” – by podziękować Panu Bogu za Cud nad Wisłą oraz prosić Matkę Najświętszą o zachowanie wolności Kościoła w Polsce.

• W tygodniu nie ma Mszy Świętej.

• III niedziela m-c kolekta inwestycyjno-remontowa. Jej ofiarności polecamy Wszystkim Wiernym.

• Trwając w miesiącu sierpień – w miesiącu modlitw o trzeźwość narodu polskiego – zachęcam do podjęcia abstynencji i wpisu do księgi wyłożonej na stoliku z prasą.

• 27 sierpnia 2022 r. odbędą się Dożynki Gminne w Parku przy pałacu w Mełnie ZZD. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń.

• 28 sierpnia o godz.11.15 Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony oraz o boże błogosławieństwo dla rolników i ich rodzin.

• Dziękujemy za staranne wysprzątanie naszej świątyni oraz za kwiaty na dzisiejszą niedzielę. Za wysprzątanie dziękujemy trzem z pięciu wyznaczonych rodzin : Państwu Mirosławie i Zbigniewowi Smoczyńskim, Pani Dominice Smoczyńskiej oraz Państwu Zofii i Czesławowi Paruzel. Za kwiaty dziękujemy czterem z pięciu wyznaczonych rodzin Państwu Mirosławie i Zbigniewowi Smoczyńskim, Pani Dominice Smoczyńskiej oraz Państwu Zofii i Czesławowi Paruzel oraz Panu Krzysztofowi Maliszewskiemu.

• W sobotę na godz.11.00 prosimy o wysprzątanie naszej świątyni oraz kwiaty Państwa Katarzynę i Tomasza Dorawa, Państwa Patrycję i Krzysztofa Jabłońskich oraz Panią Sylwię Porzeczkę.

Dziękuje za ofiary składane na wkład własny remontu naszej świątyni.

W tym tygodniu w sposób szczególny dziękujemy:

• Pani Urszuli Gronowskiej

• Pani Danucie Gajewskiej

• Pani Helenie Szwarackiej

• Panu Andrzejowi Mathiak

• Panu Zygmuntowi Cezaremu Dąbrowskiemu

Osoby, które pragną złożyć ofiarę mogą to uczynić osobiście lub przelewem na konto parafii – 93 9484 1033 2306 1600 9905 0001.